KONST / Litografier / Färglitografi 13872083
nr 1387 2083
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 30/100, daterad 1967,32x40, yttermått inklusive ram: 48x53 cm
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:14:38
23/3 16:20:18
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér